10 راه ساده برای ارتباط بهتر با افراد

این مقاله‌، زبانی ساده دارد اما درعین‌حال بسیار مفید، قابل‌استفاده و شامل 10 راه‌حل بسیار ساده برای بهبود روابط بین افراد است. در این مقاله از تکنیک‌های ساده‌ی ارتباطی صحبت می‌کنیم که برای هر کس قابل‌اجراست. تکنیک‌هایی که یک رابطه را به سمت پویایی هدایت کرده و به آن معنا می‌بخشد. این راه‌حل‌ها قلب و اساس ارتباط را مشخص می‌کند و ما را به تعامل بهتر با اطرافیان راهنمایی می‌کند. این راه‌حل‌ها عبارت‌اند از:

از خودت شروع کن

شما نمی‌توانید آنچه را در اختیار ندارید به دیگران بدهید. سلامت روابطی که برقرار می‌کنید، به‌سلامت شخص شما بستگی دارد. اگر می‌خواهید به اطرافیان خود حس خوب بدهید، از خودتان شروع کنید. برای اینکه در نظر دیگران انسانی عالی باشید، باید حقیقتاً به مرحله‌ی عالی برسید. ابتدا باید مسائل زندگی خود را حل نموده و شخصیتتان را ارتقا بخشید.

قانون 30 ثانیه

بر اساس قانون 30 ثانیه، انسان‌ها باید در 30 ثانیه‌ی ابتدای گفتگویشان، مؤثر صحبت کرده و کلمات مناسبی به کار ببرند. روحیه‌ی جذب‌کننده باید جزئی از عاداتشان گردد. به‌محض اینکه لحن مثبت و دلگرم‌کننده، بخشی از وجود یک شخص شود، دیگران نیز از بودن در کنار او احساس مثبتی می‌کنند.

برای بهتر انجام گرفتن این کار، تقویم را بازکرده و ببینید که در هرروز باید با چه کسانی ملاقات کنید. برای ملاقات با هر شخص، برنامه‌ی مثبت و جذب‌کننده‌ی خاصی در نظر بگیرید. مثلاً می‌توانید به کارهای خوبی که برای شما انجام داده‌اند اشاره‌کرده و از آن‌ها سپاسگزار باشید.

بگذارید دیگران بفهمند که به آن‌ها نیاز دارید

تمامی افراد دوست دارند بدانند که مفید هستند. بنابراین برای ایجاد ارتباطی درست و مثبت با دیگران، به آن‌ها بفهمانید که تا چه حد به آن‌ها نیازمندید. این نحوه‌ی ارتباط‌گیری موجب می‌شود که آن‌ها از شما حمایت کنند. حمایت آن‌ها زندگی شما را مثبت‌تر خواهد کرد.

خاطره‌ای ساخته و گه‌گاه آن را یادآوری کنید

باید برای اطرافیان خود خاطره‌ای به‌یادماندنی بسازید. لحظات به‌یادماندنی را در خاطرات خود ثبت کرده و هر از چندگاه آن را زنده کنید. از آن لحظات عکس گرفته و هرچند وقت یک‌بار به‌عکس‌ها مراجعه تا دوباره احساس شادی کنید. عکس‌ها را به افرادی که با هم خاطرات مشترک دارید نشان داده و خاطراتتان را با هم مرور کنید. این خاطره‌بازی‌ها موجب شکل‌گیری حس مثبت و ارتباط عمیق‌تر با اطرافیانتان می‌شود.

در جمع از افراد تعریف کنید

تعریف کردن در مقابل جمع، یکی از بهترین راه‌های جذب و ترغیب آن‌هاست. اگر تعریف و تحسین در جمع صورت گیرد، قدرت و ارزش بیشتری خواهد داشت. معمولاً در چنین شرایطی فرد مقابل از شما حمایت خاصی خواهد کرد. بنابراین سعی کنید همیشه از دیگران تعریف کنید.

برای دیگران ارزش ایجاد کنید

اعطای اعتبار و شهرت به دیگران امری مهم در تقویت ارتباط است. یکی از راه‌های بسیار شناخته‌شده برای این کار، انتخاب یک نام مستعار برای فردی است که احساس می‌کنید ویژگی و کیفیت خاصی در او وجود دارد. مرتب از این نام مستعار مثبت برای او استفاده کنید.

رؤیاهای دیگران را تشویق کنید

از دیگران بخواهید رؤیاهایشان را برای شما بیان کنند. آن‌ها را ترغیب کنید که از چالش‌هایی که با آن مواجه و در حال غلبه بر آن هستند، برایتان بگویند. همیشه با حسن‌نیت به دیگران کمک کنید.

به دیگران اعتبار بدهید

رهبران در صورتی محبوب می‌شوند که در هنگام خطا، خود را سرزنش کرده و هنگامی‌که کارها به‌خوبی پیش می‌روند به دیگران اعتبار بدهند. مردم ناموفق اما در هنگام خطا سرزنش می‌کنند و هنگام موفقیت از اعطای اعتبار صرف‌نظر می‌نمایند. صددرصد مسئولیت زندگی‌تان بر عهده‌ی خودتان است بنابراین در هنگام خطا، مسئولیت آن را به عهده بگیرید. اعتبار دادن به دیگران موجب می‌شود از شما حمایت کنند و این حمایت، ضامن موفقیتی طولانی‌مدت است.

رازی را با کسی در میان بگذارید

زمانی که رازی را با کسی در میان می‌گذارید، او احساس می‌کند که برای شما فردی ویژه است. این احساس را با گفتن این جمله که: «فقط این را به تو می‌گویم چراکه به تو اعتماد دارم»، تقویت کنید. این تکنیک روابط شما را به‌شدت بهبود می‌بخشد.

برای دیگران کاری را انجام دهید که خودشان توان انجام آن را ندارند.

یکی از راه‌های قطعی تقویت رابطه، کمک به دیگران برای رسیدن به اهدافشان است. بهتر است کاری برای آن‌ها انجام دهید که خود توان انجامش را ندارند. این کار را با حسن‌نیت انجام دهید، آن‌ها قطعاً از شما تشکر خواهند کرد.

 

دانلود پی دی اف مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *